Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Türk Dünyası Bursa’da opera günlerinde buluşacak

2022 Türk Dünyası Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında Bursa Büyükşehir Belediyesi, 23. TÜRKSOY Opera Günleri konserine ev sahipliği yapacak.

2022 Türk Dünyası Kültür

Kültür ve Turizm Bakanlığı, TÜRKSOY ve Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü’nün işbirliğinde her yıl düzenlenen TÜRKSOY Opera Günleri etkinliğinin 23’üncüsü 2022 Türk Dünyası Kültür Başkenti seçilen Bursa’da gerçekleştirilecek.

Programda Türkiye Cumhuriyeti’ni temsilen İzmir Devlet Opera ve Balesi sanatçılarından Damla Burcu Kılıç Sayın sahne alacak.

Konserde, Azerbaycan’dan Fatıma Jafarzade-Ayyub Gulıev, Kazakistan’dan Uralhan Seılbekova-Shynggys Rassylkhan, Kırgızistan’dan Lulııa Babıch-Elgız Beıshenbaev- Atakhan Aıbek Uulu, Özbekistan’dan Malıka Normatova, KKTC’den Havva Demirağ ve Kuzey Makedonya’dan Eleonora Djodjoska da performanslarını sergileyecek.

Opera sanatçıları, dinleyenlere Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde dünya klasikleri ile ülkelerinin ulusal opera aryalarından örnekler sunacak.

Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Osmangazi Salonu’nda 15 Eylül Perşembe günü saat 20.00’da başlayacak konser halka açık ve ücretsiz olacak.

 

Bursa HABERİ