Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Türk Dünyası Yörük Türkmen Birliği Söğüt Şenlikleri’ne katılmayacak

Türk Dünyası Yörük Türkmen Birliği Genel Başkanı İrfan Tatlıoğlu, bu sene 742’incisi düzenlenecek olan Söğüt Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri’ne katılmama kararı aldıklarını açıkladı.

Türk Dünyası Yörük Türkmen

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Türk Dünyası Yörük Türkmen Birliği Genel Başkanı İrfan Tatlıoğlu, “Bardak taşmış, had aşmıştır. Bu yıl Birlik olarak Söğüt’te yokuz” dedi.

Kendilerinin Türkiye’nin ve Türki cumhuriyetlerinin de en büyük ve en güçlü sivil toplum kuruluşu olduklarını vurgulayan Tatlıoğlu, şunları söyledi:

“Bünyemizde 100 civarında dernek, federasyon ve konfederasyon bulunuyor. Her yıl Söğüt’te şenlik öncesi Kurultay’ı toplar, kararlar alırız ve çadırımızı kurarız. Yıllardır pek çok olumsuzlukları sineye çektik, fakat Ertuğrulgazi’nin hatırası ile alakası olmayan sanatçılara harcanan paradan yüksek istişare kurumu olan Kurultay’dan vazgeçilmesine, dayanışma ile yapılması gereken birçok işin ihale usulüne çevrilmesine, devletin kurucu unsuru olan Yörük Türkmen Dernekleri’nin şölenden dışlanmasına hatta dernek temsilcilerine hakaret edilmesine kadar pek çok tatsız, çirkin söz ve davranışlarla karşı karşıya kaldık.”

Son olarak Söğüt Belediye Başkanı İsmet Sever’in telefonda birlik başkanı olarak kendisine telefonda Yörük ve Türkmen camiasına ağır şekilde aşağılayıcı ve çirkin, haddini aşan konuşmada bulunmasının artık bardağı taşırdığını öne süren Tatlıoğlu, “Bu üslup bizleri rencide etti. Hemen Bilecik Valiliği ve Söğüt Kaymakamlığı’na birer resmi yazı yazarak durumu izah ettik. Gördük ki orada bir idari boşluk da söz konusu. Hemen kurullarımızı topladık, beylerimizle istişarede bulunduk ve bu yıl Söğüt şenliklerine katılmama kararı aldık.” dedi.

Yörük Türkmen camiasının en büyük ve en güçlü örgütlenmesini teşkileden Türk Dünyası Yörük Türkmen Birliği Genel Başkanı İrfan Tatlıoğlu, Söğüt Şenlikleri’ne katılmama kararının içlerini sızlattığını, bu tepkinin ata yadigarı organizasyona değil, kendilerini inciten ve aşağılayan organizasyon yöneticilerine ve tabiki başta Söğüt Belediye Başkanı İsmet Sever’e olduğunu söyledi.