Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yıldırım’da “Rumeli Gecesi” düzenlendi

Yıldırım Belediyesi, Anadolu Kültür Şöleni programı kapsamında “Rumeli Gecesi” etkinliği düzenlendi.

Yıldırım Belediyesi, Anadolu Kültür

Kaplıkaya Cazibe Merkezi’ndeki programda bir konuşma yapan Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Yıldırım’ın Anadolu’dan, Balkanlar’dan ve Kafkasya’dan göç edenlerin ilk menzili olduğunu söyledi.

Söz konusu yörelerin bu coğrafyaların kültürünü, geleneğini, değerlerini anlamadan Yıldırım’ın anlamlandırılamayacağını ifade eden Yılmaz, “Bizim en büyük zenginliğimiz Yıldırım’a taşınan kültürel ve sosyal değerlerimiz. Hepimizin ortak paydası Yıldırım’da işte bu birlik ve beraberliğimizin yansıması olan Rumeli Gecesi’nde sizlerle olmaktan dolayı mutluyum.” dedi.

Rumeli’nin neresine gidilirse gidilsin Türkiye’nin taşına toprağına selam eden akıncı çocukların olduğunu dile getiren Yılmaz, şunları söyledi:

“Rumeli, bizler için çok önemli. Türkiye’nin gözü kulağı ve eli daima o coğrafyadadır. Kardeşlerimiz bize şanlı tarihimizin, ecdadımızın emaneti. En şanlı günlerin aziz hatıraları. Aramızdaki bağı güçlü tutmak bizler için son derece önemli. Balkanlar başta olmak üzere gönül coğrafyamızın dört bir yanına hicret ederek burayı kendinize vatan kılan kardeşlerimizin desteğiyle ülkemizi bugünlere ulaştırdık. Milletçe el ele gönül gönüle vererek ülkemizi kalkındırmaya, ekonomimizi güçlendirmeye devam edeceğiz.”

Gecede Rumeli Semih konser verdi.

Programa, AK Parti Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç, AK Parti Bursa Milletvekili Refik Özen, Yıldırım İlçe Kaymakamı Metin Esen, AK Parti il ve ilçe yöneticileri, Tüm Rumeli Dernekleri Federasyonu Başkanı Şaban Gülşen (RUMELİFED) ve Bursa Kosova, Arnavutluk ve Makedonya Muhacirleri Kültür Dayanışma Derneği Başkanı Hüseyin İşcan ile çok sayıda davetli katıldı.