Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BTSO, meslek komitesi ve meclis üyelerini seçti

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nda (BTSO) gerçekleştirilen seçim sonucunda meslek komiteleri ve meclis üyeleri belirlendi.

Bursa Ticaret ve Sanayi

BTSO’da meslek komiteleri ve meclis üyesilerinin belirlenmesi için seçim düzenlendi.

Oda üyeleri toplam 70 meslek komitesinde önümüzdeki 4 yıl için kendilerini temsil edecek isimleri belirledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, meslek komitesi seçimlerini, 133 yıllık köklü bir çınar olan odanın kültürüne ve geleneğine yakışır bir şekilde tamamladıklarını söyledi.

Toplam 12 binden fazla üyenin sandık başına gittiğini ifade eden Burkay, “70 meslek komitemizin 50’sinden fazlasında tek liste oluştu. Üyelerimiz, isimlerin değil, kente değer katan projelerin etrafında bütünleşti. Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nı bugünkü seçkin konumuna taşıyan ve güçlü kılan temel unsur, birlik ve dayanışma içindeki hareket olgusudur.” dedi.

Bursa’nın son yıllarda BTSO liderliğinde hayata geçirilen projelerle kabuk değiştirmeye başladığını anlatan Burkay, şunları söyledi:

“Bursa iş dünyasının çatı kuruluşu olan BTSO, üretimden ticarete, istihdamdan ihracata kadar her alanda ve her üyeye dokunan projelerin merkezi haline geldi. Odamız, meslek komitelerimiz ve meclis üyelerimizle sektörlerinin sorunları için çözüm üreten bir hüviyet kazandı. Daha önce Oda ne iş yapar, diyen üyelerimizde, bugün, hangi projeye ne kadar katkı sağlayabilirim, anlayışı hâkim. Oda seçimlerimiz de üyelerimizin bu bakış açısıyla gerçekleşti.”

BTSO’nun meslek komitesi sayısının 63’ten 70’e, komite üyesi sayısının 330’dan 378’e, meclis üye sayısının da 134’ten 155’e yükseldiğini söyleyen Burkay, meclis ve komitelerin yüzde 35’inin yenilendiğini belirtti

Bursa iş dünyasının yeni dönemde BTSO çatısı altında artık çok daha güçlü bir şekilde temsil edileceğini vurgulayan Burkay, şöyle konuştu:

“Bizlerle birlikte ‘Kendine İnan Ülkene Güven’ anlayışıyla hareket eden tüm iş dünyası temsilcilerimizi kutluyorum. Odamız çatısı altında Bursa’mızın ve ülkemizin hedeflerine katkı sağlayacak olan tüm iş dünyası temsilcilerimiz için de yeni dönemin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.”