Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bursa Ticaret Borsası’nda komite ve meclis üyesi seçimleri tamamlandı

Bursa Ticaret Borsası’nda dün gerçekleştirilen seçimler neticesinde meslek komitesi üyeleri ile meclis üyeleri belirlendi.

Bursa Ticaret Borsası'nda dün

Bursa Ticaret Borsası’nda, 2022-2026 döneminde görev yapacak meslek komitesi üyeleri ve meclis üyelerinin belirlenmesi için dün seçim düzenlendi. 

Borsanın hizmet binasında gerçekleştirilen seçimlerde üyeler 4 sandıkta oy kullandı.

Oy verme işlemlerinin tamamlanmasının tespit edilen geçici sonuçlara göre, 52 meslek komitesi asıl ve yedek üyeleri ile 22 meclis üyesi belirlendi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan  Bursa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı, yönetim kurulu ve meclis üyeriyle birlikte geride bıraktıkları 4 yıllık sürede, üyelerin ticari faaliyetlerine katkı koyacak projelerin yanı sıra, kent ve ülke ekonomisine değer katacak pek çok başarılı çalışmaya imza attıklarını söyledi.

Tüm dünyayı derinden etkileyen ve ticarette köklü değişikliklere yol açan korona virüs salgını ile küresel ekonomik krize rağmen Bursa Ticaret Borsası olarak üyelerden aldığımız güçle büyümeye devam ettiklerini ifade eden Matlı, şunları kaydetti:

“Önümüzdeki dönemde de yine üyelerimize hizmet etmeye, borsamıza yakışan projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz. Bu vesileyle bugün bizlere desteklerini esirgemeyen başta üyelerimize, yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma, değerli meclis üyelerimize şükranlarımı sunuyor, seçimlerimizin üyelerimize, borsamıza ve şehrimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Bursa Ticaret Borsası’ndaki seçim sürecinin 7 Ekim Cuma günü gerçekleştirilecek olan yönetim kurulu başkanlığı ve yönetim kurulu üyeliği, TOBB delegeleri ile disiplin kurulu üyeleri seçimleriyle tamamlanacağı bildirildi.