Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bursa’da 65 yaş üstüne ücretsiz ulaşım imkanı sürüyor

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa’da 65 yaşın üstündeki vatandaşların ücretsiz ulaşım kartının kalktığı yönündeki haberleri üzerine, “Şehrimizde böyle bir değişiklik söz konusu değildir” dedi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı

Bursa’da daha rahat ve konforlu ulaşım amacıyla birçok yatırımı sürdüren Bursa Büyükşehir Belediyesi, toplu taşıma kullanımının daha cazip hale getirilmesi için de gerekli adımları atıyor. Bazı yayın organlarında ‘Özel Halk Otobüsleri Birliği, tüm Türkiye’de 65 yaş üstü ücretsiz taşıma hizmetini Ekim ayında durdurma kararı aldı’ yönünde çıkan haberler üzerine Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Alinur Aktaş’tan bir açıklama geldi.

Aktaş açıklamasında şunları kaydetti:

“2018 yılından bu yana özel halk otobüsü esnafımızla yapılan anlaşmalar gereği, yolcu başı veya kilometre başı ödeme yapılmaktadır. Ücretsiz seyahatlerin oluşturduğu mali külfet Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından sübvanse edilmektedir. Bu eylem kararı, esnafın mağdur olduğu şehirler için gündeme gelmiştir. Şehrimizde böyle bir değişiklik söz konusu değildir.”