Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Marmarabirlik, tarihinin en yüksek alım miktarına hazırlanıyor

Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, Marmarabirlik tarihinin en yüksek alım miktarına hazırlık yaptıklarını söyledi.

Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı

Marmara Zeytin Tarım Satış Kooperatifler Birliği’nden (Marmarabirlik) yapılan açıklamaya göre, 2022-2023 ürün alım kampanyası öncesi rekolte beyan alımlarına 12 Eylül’de başlayacağı bildirildi.

Rekolte beyan alımlarının 14 Ekim mesai saati bitiminde sona ereceği belirtilen açıklamada, ana sözleşme gereği beyan vermeyen ortaklardan ürün alınmayacağı kaydedildi.

Üreticilerin gerçeğe yakın rekolte beyanı vereceklerine inandıklarını söyleyen Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, “Birliğimizin ürün alım planının olumsuz etkilenmemesi için verilen rekolte beyanının ne kadar önemli olduğunu ortaklarımız geçtiğimiz yıl tecrübe etmiş oldular.” dedi.

Sahadan gelen bilgilere göre sofralık zeytin üretiminde rekoltenin geçen yıla göre daha yüksek olacağını öngördüklerini ifade eden Asa, “Faaliyet alanımız olan kooperatif bölgelerimizin tamamında ‘var yılı’ olacaktır.” diye konuştu.

Son 20 yılın en yüksek rekoltesini beklediklerini belirten Asa, şunları kaydetti:

“Rekoltenin yüksek olduğu böyle bir yılda temennimiz arz fazlalığın oluşmaması. Üreticilerimiz maliyet baskısı altında olduğundan doğal olarak fiyat beklentisi içinde. Marmarabirlik yönetim kurulu olarak, üreticinin emeğinin karşılığını alacak şekilde ürün alım fiyatları belirlenecektir. Bu kampanya döneminde de üreticilerimizin hakkı ve emeği korunacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.”

Önümüzdeki kampanya döneminde en yüksek alım miktarı için hazırlık yaptıklarını bildiren Hidamet Asa, “Ortaklarımızdan gelecek rekolte beyanından sonra 2022-2023 iş yılı ürün alım miktarımız belirlenecektir. Bölge ve ülke rekoltesi de ürün alım politikamızda etkili olacaktır.” ifadesini kullandı.

ULUBURSA

Bursa HABERİ