Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÖSYM KPSS’ye girecek adaylarla ilgili uyarı yayımladı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı, pazar günü gerçekleşecek olan Kamu Personeli Seçme Sınavı’na girecek adaylarla ilgili uyarı mesajı yayımladı.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı’ndan (ÖSYM) yapılan açıklamada, pazar günü gerçekleşecek olan 2022 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür ve 2022 KPSS Lisans Eğitim Bilimleri oturumuna girecek adaylara çeşitli uyarılarda bulunuldu.

Kurumun sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, KPSS Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür oturumuna girecek adayların saat 10.00’dan sonra, 2022 KPSS Lisans Eğitim Bilimleri oturumuna katılacak adayların ise 14.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacakları hatırlatıldı.

Açıklamada, adayların sınava girebilmeleri için, sınav giriş belgelerine ek olarak fotoğraflı nüfus cüzdanlarını, TC kimlik kartlarını veya geçerlilik süresi dolmamış pasaportlarının asıllarını yanında bulundurmalarının zorunlu olduğu belirtildi.

Bu belgelerin dışında, Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait pembe ve mavi kartlar, pasaportları bulunmayan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) vatandaşlarının fotoğraflı ve kimlik numaralı KKTC kimlik kartının, kimlik belgesi olarak kabul edileceği öğrenildi.