Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Aktaş, “Bursaspor benim tapulu malım değil”

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Bakın şimdi diyorsunuz ‘siyaset elini çeksin’ çekelim. Önemli değil yani benim böyle bir derdim yok.”

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı

Bursa Büyükiehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, büyükşehir belediye başkanı Alinur Aktaş, belediye meclisi toplantısında İYİ Parti Sözcüsü Adnan Akın’ın, “siyasetin Bursaspor’dan elini çekmesi gerektiği” yönündeki eleştirilerine yanıt verdi.

Toplantıdaki konuşmasında, kulüple ilgili eleştiri getirenlerin bir formül de sunması gerektiğini söyleyen Aktaş, “Buradan çok net söylüyorum Bursaspor benim tapulu malım değil.” dedi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin bir genel müdürünün Bursaspor’un başkanı olduğunu ifade eden Aktaş, “Bakın şimdi diyorsunuz ‘siyaset elini çeksin’, çekelim. Önemli değil yani benim böyle bir derdim yok. Hatta ben rahatsızım bu işten.” diye konuştu.

Bursaspor’un Bandırmaspor’a yenildikten 10 dakika sona İYİ Parti Bursa il başkanının mesaj atıp yenilgiyi kendisine mal ettiğini öne süren Aktaş, şunları söyledi:

“Ama Bursaspor Bandırma’da yenildi, 10 dakika sonra sizin il başkanınız mesaj attı bana mal etti işi. Takım otelde kalırken, düşerken Allah’ın kulunun sesi çıkmazken, şimdi mi Bursaspor’la alakalı konuşuyoruz. Ben bu işten mutlu değilim. Varsa formülünüz, bir şeyi eleştiriyorsanız yani çıkın formüle konuşun.”

– “Belediye ile ne alakası var bu işin”

Kendilerinin Bursaspor’un önünde engel olmadıklarını bütün Bursa’ya haykırdığını dile getiren Aktaş, şunları kaydetti:

“Lütfen Erkan Kamat’a da sorun, Mesut Mestan’a da sorun, Ali Ay’a da sorun. Benim belediye başkanlığım döneminde çalıştığım başkan arkadaşlar olduğu için söylüyorum. Hatta en son BİKO formasıyla maça çıkmışsın, sadece o formadan dolayı 500 bin almışsın, maç bitmiş yenilmişsin beni eleştiriyorsun. Ben ne yapayım kardeşim. Allah aşkına İzmir’de iki takım küme düştü. Allah’ın kulu Tunç Soyer’in ismini mi verdi? Belediye ile ne alakası var bu işin. O yüzden bir mesaj veriyorsunuz ama yanlış bir mesaj veriyorsunuz.”

– “Varsa formülünüz söyleyin”

Aktaş konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Ve bana göre bu mesajla bile Bursaspor’a kötülük yapıyorsunuz. Meraklısı değiliz, içinde bulunduğumuz durum ortada, varsa formülünüz lütfen söyleyin. Bursaspor’la ilgili çeksin siyaset elini. Hangi siyaset çeksin elini söyler misiniz? Yok ki kardeşim ortada kaldı, takım otelde kaldı diyorum. Başkanı yoktu takımın ya. O zaman niye konuşmadınız bunları da şimdi Bursaspor bu durumda diye konuşuyorsunuz. Eğer varsa bir formül, belediye başkanı kimliğimle değil, Alinur Aktaş olarak, vatandaş olarak, iyi bir Bursasporlu olarak her arenada bu işe katkı ve destek vereceğimi ben burada taahhüt ediyorum. Bütün milletin huzurunda.”