Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bursaspor Başkanı Banaz’dan Amed maçı açıklaması

Bursaspor Başkanı Ömer Furkan Banaz, dün akşam Diyarbakır’da oynanan Amed Sportif maçında çıkan olaylarla ilgili açıklama yaptı.

Bu haberin fotoğrafı yok

Bursaspor Başkanı Ömer Furkan Banaz, TFF 2. Lig’de oynanan Amed Sportif- Bursaspor maçında çıkan olaylarla ilgili kamuoyuna açıklamalarda bulundu.

Banaz, olaylı Amed maçının öncesi ve sonrasıyla sadece Bursa değil Türkiye gündemini de fazlasyıla meşgul ettiğini söyledi.

Nasıl daha önce Afyon’a, Çorum’a gittilerse aynı gönül rahatlığıyla Diyarbakır’a da gittiklerini ifade eden Banaz, “Bizim bu konuda herhangi bir çekincemiz ya da herhangi bir korkumuzun olması söz konusu dahi olamaz. Bursa neyse Diyarbakır o. İstanbul neyse Diyarbakır o. Ankara neyse Diyarbakır o. Sonuçta bu memleketin 81 ilinden bir tanesi. Mevcut bir vatan toprağı. Orada Bursaspor’un maç oynayamama gibi bir durumunu olma ihtimali bizler açısından kesinlikle söz konusu değildi. dedi.

“Neden bu hale geldi, nasıl bu hale geldi?”

Maça kadar olan süreçten kendilerine düşen hazırlıkları yapıp şehre gittiklerini anlatan Banaz, şunları söyledi:

“Bu raddeye kadar bazı yaşananlar oldu. Biliyorsunuz işte bir yayın meselesi var. Yani tuhaf. Hatta böyle kelimelerle ifade etmesi zor bir konu. Neden bu hale geldi, nasıl bu hale geldi? Nedir bu işi bırak diye getiren? Pek anlaşılır değil bizim açımızdan. Neyse onu kendi açımızdan biz zaten olmayacağıyla alakalı olan süreç netleşince artık maçla alakalı ilgili gereksinimler ve ihtiyaçların giderilmesi vardı. Şehre vardığımız ilk dakikadan itibaren şehrin mülki amiriyle yani Diyarbakır valisiyle ilgili görüşmemizi yaptık. Ha keza o görüşmeye emniyet müdürümüz de dahil oldu. Biz Bursaspor olarak beklentilerimizi, taleplerimizi, gözetilmesi gereken hususlarla alakalı daha önce yaşadığımız, edindiğimiz tecrübelerle alakalı tüm bilgi birikimimizi aktardık. Keza onlar da ifa ettikleri görevi icabıyla bu konularla alakalı gerekli ehemmiyeti alacaklarını, tedbirlerini oluşturacağını ve sağ salim burada maçımızı oynayıp evimize Bursa’ya geri dönmeyle alakalı bize gerekli tüm misafirperverliği ve ilgi alakayı gösterdiler.”

Sürecin takımın sahaya ısınmaya çıkmasıyla başladığını dile getiren Banaz, “Ondan sonra yaklaşık işte bilmiyorum yirmi beş, otuz bin civarında ev sahibi takımın seyircisi vardı. Taraftarların bir şekilde sahaya attıkları yabancı cinsimlerle başlayıp maç boyu devam eden bir süreç. Tabii bu süre zarfında yani bizler yönetim kurulu olarak elimizden gelen tüm gayreti bu konunun gündeme getirilmesiyle alakalı ve göz ardı edilmemesiyle alakalı tüm gayreti gösterdik. Ve hakeza yani gerekli tüm merciler de dahil olmak üzere irtibatlarımızı da kurduk.. Ama çok anlam veremediğimiz bazı hususlar oradada maç içerisinde, bilhassa maç içerisinde cereyan etti. Yani yabancı cisim atılmaya devam ediliyor.” ifedesini kullandı.

“Maça mı odaklanacak yoksa sağından sola gelen cisimlere mi odaklanacak?”

Teknik heyet tarafından ısınmak için gönderilen oyuncuların bile yabancı cisimlerle ısınma imkanı bulamadığını vurgulayan Banaz, şunları söyledi:

“Teknik heyet uygun görmüş ısınmaya göndermiş yedek oyuncularınızı. Çocukların ısınmasına imkan yok. Yabancı cisim yağıyor. İşte polis birinci kalkan koridorunu oluşturuyor yağmaya devam. İkinciyi oluşturuyor yağmaya devam. Üçüncüyü oluşturuyor gene yağmaya devam. Ya anlaşılır bir durumu yok bizler açısından. Ha keza hani bunu yedekler yaşıyor. En çok yaşayan işte kalecimiz Canberk. Yani rakip takım korner kullanacak. Kalecimiz kalesinde pet şişeyi almaya devam ediyor. Ya kardeşim maç mı yapıyoruz başka bir şey mi yapıyoruz. Ya bu korner atışı kullanacak kaleci bunu almaya çalışacak değil mi? Yani bununla alakalı bir motivasyona ihtiyacı var. Maça odaklanması lazım. Maça mı odaklanacak yoksa sağından sola gelen cisimlere mi odaklanacak? Kendini mi koruyacak? Kendisini mi gözetecek? Saçma sapan bir durum. Yani bizler açısından en anlaşılmayan kısımları zaten buralarda. Yoksa onun haricinde yani maçın tüm gidişatıyla alakalı olsun. Maç öncesindeki süreçlerle olsun irtibatlar noktasında herhangi bir sıkıntı yoktu. Oralar kendi içerisinde gayet güzel bir şekilde futbolun doğası içerisinde olabilecek olan şeylerdi. Ya maça bir atama yapıyor MHK, yani hakemi de tanımıyorum bu arada. Teknik heyetten edindiğim bilgiye göre sadece bir maç yönetmiş. Ikinci ligde sadece bir maç yönetmiş bu süre zarfında. Onun haricinde dördüncü hakemlik yapmış. Geçen sene de İstanbul’da BAL liginde maç yönetmiş. Ya anlaşılır değil yani. Biz idrak edemiyoruz süreci.”