Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bursaspor Divan Kurulu Başkanı Sakder’den kongre açıklaması

Bursaspor Divan Kurulu Başkanı Galip Sakder, yönetim kurulunun Esenler Erokspor maçının ardından aldığı olağanüstü genel kurul kararıyla ilgili açıklama yaptı.

Bursaspor Divan Kurulu Başkanı

Bursaspor Divan Kurulu Başkanı Galip Sakder, kulüp yönetiminin olağanüstü genel kurul kararı almasıyla ilgili yazılı bir açıklama yayımladı.

Bursaspor yönetim kuruluna  bu zor şartlarda sahip çıkılması gerektiğini ifade eden Sakder, “Tarihinin en zor günlerini yaşayan Bursaspor’a sahip çıkılmasını her zaman, her ortamda dile  getirdik.” dedi.

Divan yönetim kurulu olarak yaptıkları tüm çabaların ve girişimlerin ardından bu günlere  geldiklerini belirten Sakder, “Yaptığımız hamleler sonucunda kulübün sahipsiz kalmamasını sağladık. Başta Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve yönetim kuruluna teşekkür ederiz. Ancak son maçta  yaşanan olaylar, tribünlerden gelen tepkiler sonunda yönetim kurulu olağanüstü kongre kararı almaya zorlanmış ve kulüp yeni bir kaosa sürüklenmiştir” dedi.

Amedspor maçında yaşanan olayların kabul edilmeyeceğini vurgulayan Sakder, rakip takıma verilen cezaların ise kabul edilemeyecek boyutta olduğunu söyledi.

– “Başkan adaylarına bakacağız” 

Erokspor maçında da bir hakem faciasının yaşandığının dile getiren Sakder, şunları kaydetti:

“Bursaspor’un maalesef sahipsiz bırakıldığı imajı yaratılmak istenmektedir. Ancak Bursaspor büyük bir camiadır. Engebeli, virajlı yollardan her zaman çıkmasını bilmiştir. Bugün için elimizdeki malzeme bu. Olağanüstü genel kurul kararından sonra ortaya çıkacak olası başkan adaylarına bakacağız. Bursaspor’un özellikle maddi açıdan  içinde bulunduğu sıkıntılı durumdan çıkarabilecek adaylara ihtiyacı vardır. Seçildikten sonra ‘bunlardan haberimiz yoktu’ bahanelerini üretmeyecek, Bursaspor’u  her konuda düzlüğe çıkarabilecek ciddi adaylar, bu ciddi göreve soyunmalıdırlar.”

– Her olumsuzlukta yönetim istifaya davet edilmemeli

Başkalarını eleştirirken aynı hatalara Bursaspor Kulübü olarak kesinlikle düşülmemesinin gerektiğini belirten Sakder, şu ifadeleri kullandı:

“Büyük Bursaspor camiasına ve taraftarına bu konuda da büyük görevler düşmektedir. Bu camia her olumsuzlukta yönetimi istifaya davet etmemelidir. Geçmişte bu davranışlardan rahatsız olarak kulübün önünden dahi geçmeyen  yöneticiler bilinmektedir. Bu kriz döneminde biraz  daha sakin ve  akılcı olmalıyız . Bütün bu olumsuz şartlar devam ettiği taktirde Bursaspor yönetimine talip olacak aday bile  bulamayacağız.