Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bursaspor’a FIFA’dan transfer yasağı şoku

TFF 2’nci Lig Beyaz Grup ekiplerinden Bursaspor’un, 2 transfer dönemi kalıcı transfer yasağı ile cezalandırıldığı belirtildi.

TFF 2'nci Lig Beyaz

Konuyla ilgili Bursaspor Kulübü’nden bir yazılı açıklama yayımlandı.

Açıklamada, Luka Capan tarafından kulüp aleyhine açılan dava kapsamında FIFA tarafından verilen kararın dün kulübümüze tebliğ edildiği bildirildi.

Yeşil-beyazlı kulübün açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Yeşil-beyazlılardan konuya ilişkin yapılan açıklamada, “Luka Capan tarafından kulübümüz aleyhine açılan dava kapsamında FIFA tarafından verilen karar 4 Ekim 2022 tarihinde kulübümüze tebliğ edilmiştir. Söz konusu kararda kulübümüzün geçmiş dönemlerdeki ödeme prensipsizliği, borçlu olunan dosya sayılarının fazlalığı ve yakın zamanda Tim Matavz, Reagy Ofosu Baah, Namık Alaskarov dosyalarında da sözleşmeyi ihlal ederek feshe sebebiyet verdiği, aynı durumun Luka Capan dosyasında da söz konusu olduğu belirtilmiştir. Sürekli tekrar eden ihlaller nedeniyle FIFA kulübümüzü 2 transfer dönemi kalıcı transfer yasağı ile cezalandırmaya karar vermiştir. Kulübümüz olarak itiraz süresi içerisinde bir üst mahkeme olan CAS’a (Court of Arbitration for Sport) gerekli olan itirazlar yapılarak, Bursasporumuzun tüm hakları sonuna kadar savunulacaktır.”