Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Eski Bursaspor yönetim lideri Adanur alacaklarının bir kısmı bağışladı

Bursaspor’un bir önceki dönem yönetim lideri Emin Adanur, kulüpten alacağı olan 16,5 milyon lirayı Bursaspor’a bağışladı.

Bursaspor'un bir önceki dönem

TFF 2.Lig’de zor günler geçiren ve 8 ayda 2. kez olağanüstü genel kurula gidecek olan Bursaspor’da, önceki dönem Hayrettin Gülgüler başkanlığındaki yönetimin Lideri olan Emin Adanur alacaklarının bir kısmını bağışladı.

Adanur,  Bursaspor Kulüp Başkanı Ömer Furkan Banaz’dan gelen davet üzerine ekibiyle birlikte bugün saat 11.30’da Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’ne ekibiyle birlikte geldi.

Burada Banaz tarafından karşılanan Emin Adanur ve ekibi, görüşme sonrasında 33 milyon liralık alacağının yarısı olan 16,5 milyon lirayı makbuz karşılığında bağışladı.

Bursaspor’un menfaatine yapılacak her hareketi sonuna kadar destekleyeceklerini söyleyen Bursaspor Başkanı Ömer Furkan Banaz, Emin Adanur’a bu örnek davranışından dolayı teşekkür etti.

Adanur’un önceki dönem alacaklarından makbuz karşılığı feragat ettiğini belirten Banaz, “Kulübümüz adına düzenlemiş olduğumuz bağış makbuzunu kendisine takdim ettik. Biz de yapılan bu ziyaretten son derece memnun kaldık. Bursaspor’un menfaati için yapmış olduğu 16.5 milyon liralık bağıştan dolayı kendilerine çok teşekkür ederiz. Aynı örnek davranışı diğer başkanlarımızdan da bekliyoruz.” dedi.

Emin Adanur ise yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

” Bursaspor hepimizin ortak değeri. Bu paydaş noktasında kentli olarak hepimizin sorumluluğu var. Bursaspor zor günler geçiriyor. Ben ve arkadaşlarım zor günlerinde üzerimize düşen görevi yapmak için buradayız. Önceki gün bir vaadde bulunmuştum. Şimdi tüm kamuoyunun önünde 33 milyon liralık alacağımın 16,5 milyon lirasını makbuz karşılığı bağış yapıyorum. Hayırlı uğurlu olsun. Kötü gidiş sürecinde başlattığım bu hamle bu iyi niyet belki her şeyin bu saatten sonra iyi gitmesine sebep olur. Diğer başkanlar için de başlangıç olur. Misafirperverliğiniz için sizlere de çok teşekkür ederiz bizi çok güzel karşıladınız.”

Öte yandan Bursaspor eski başkanı Hayrettin Gülgüler’in kulüpten alacağı miktar da Emin Adanur tarafından ödenerek makbuz karşılığı silindi.

Yine Emin Adanur şahsi alacaklarının dışında şirketine ait 464 bin lirayı makbuz karşılığı kulübe bağışladı.

Emin Adanur‘un ekibinden olan eski yönetim kurulu üyesi Hasan Gürler 500 bin lira, Akçakent İnşaat 390 bin lira, Özkurdağ Tur firması da 132 bin lira alacaklarını bağışladı.

Öte yandan Bursaspor’a gelen 2 dönem transfer yasağı ile ilgili kendi dönemindeki 4 futbolcu olan Luka Capan, Ofosu, Matavz, Namık için pürüzleri çözeceğini söyleyen Adanur, bu konuyla ilgili de Banaz ile fikir alışverişinde bulundu.

Ömer Furkan Banaz’ın oyuncuların sözleşmeleriyle ilgili sunduğu dosyaları inceleyen Adanur, futbolcu ödemeleriyle ilgili de girişimleri başlatarak 4 ismin 2021-2022 sezonundan alacaklarını halledeceğini, 2022-2023 sezonuyla ilgili alacaklarını da sildireceğini söyledi.